Hospicjum Domowe dla Dzieci

Opieka naszego hospicjum domowego to nie tylko pomoc równoznaczna z końcem, ale wsparcie w codziennym funkcjonowaniu dla dziecka i jego opiekunów.

Nieuleczalna choroba dziecka to wielki cios dla rodziców. Ważne jest, aby umożliwić dziecku w miarę normalne dzieciństwo. Bliskim należy się pomoc i wsparcie w tym trudnym czasie.

Zawsze, kiedy potrzebna jest pomoc naszych specjalistów możesz na nas liczyć. Dysponujemy sprzętem, który bezpłatnie wypożyczamy pacjentom do domu.

Pemed przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę jest do dyspozycji swoich najmniejszych pacjentów.

Procedura objęcia dziecka domową opieką hospicyjną rozpoczyna się podczas wywiadu z rodziną na temat stanu zdrowia. Na podstawie skierowania od lekarza prowadzącego leczenie, dokumentacji choroby i rozmowie z rodzicami ustalamy plan, który najskuteczniej sprawdzi się w walce z chorobą.

W ramach NFZ Pemed gwarantuje:

  • wizytę lekarza minimum 2 w miesiącu,
  • wizytę pielęgniarki minimum 2 w tygodniu,
  • wizytę fizjoterapeuty na zlecenie lekarza,
  • wizytę psychologów w razie potrzeby, na zlecenie lekarza Hospicjum Domowego.

Lista kodów ICD-10, czyli chorób, które kwalifikują dziecko do objęcia opieką hospicjum domowego, jest bardzo długa. Obejmuje nie tylko choroby nowotworowe złośliwe. Często są to ciężkie uszkodzenia ośrodka układu nerwowego, nieuleczalne zespoły z uwarunkowaniami genetycznymi lub wrodzone wady. 

Bywają również choroby postępujące, które z czasem będą wymagały specjalistycznej opieki hospicyjnej. Dlatego konsultacja z lekarzem i obranie kierunku leczenia ma tutaj kluczowe znaczenie. W Pemed działamy szybko, przy użyciu najskuteczniejszych rozwiązań w walce z chorobą.

Warunki, jakie należy spełniać, aby móc skorzystać ze świadczenia usług hospicjum domowego dla dzieci to:

  • skierowanie od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego,
  • udokumentowane zakończenie leczenia przyczynowego,
  • zgoda pacjenta lub jego rodziny wyrażona na piśmie,
  • ubezpieczenie zdrowotne,
  • kwalifikacja lekarza hospicjum domowego.

“Nie ma większej radości niż świadomość, że nasze dzieci są w dobrych rękach”
– Papież Franciszek

W Pemed Twoje dziecko będzie otoczone największą troską, ponieważ niesiemy serce na dłoni do domów naszych małych pacjentów.